You are here: Home » Porady » Anemia

Anemia

Bardzo często spotykana choroba krwi, której przyczyną jest zazwyczaj niedobór żelaza odpowiedzialnego za stężenie hemoglobiny we krwi.

Morfologia krwi – proste badanie określi ilość hemoglobiny – jeśli u kobiety jest jej poniżej 12,0 g/dl (gram na decylitr), a u mężczyzny 13,5 g/dl wówczas mówimy o niedokrwistości, czyli anemii.Morfologia bada również stężenie hematokrytu, liczbę erytrocytów, czyli tych czynników krwi, które również mogą wskazywać na anemię. Można zbadać również poziom żelaza w organizmie.

Najczęściej spotykana niedokrwistość spowodowana jest właśnie niedoborem żelaza, które należy uzupełnić. Zazwyczaj przyjmuje się preparaty żelaza w tabletkach lub kroplach, w cięższych przypadkach w zastrzykach.Doustnie należy przyjąć preparat z żelazem rano przed śniadaniem i popić sokiem pomarańczowym lub innym napojem zawierającym witaminę C ułatwiającą przyswajanie żelaza.

Przez dwie godziny po zażyciu żelaza nie należy jeść potraw ze szpinaku i rabarbaru – zawarty w nich kwas szczawiowy utrudnia wchłanianie żelaza.

Więcej przeczytasz tutaj:

artroser ulotka I bioxyn prawdziwe opinie I ravestin suplement I sliminazer kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *