You are here: Home » Porady » Biegunka

Biegunka

Biegunka to schorzenie, które objawia się częstym oddawaniem luźnego lub wodnistego stolca – zazwyczaj przyjmuje się, że o biegunce mówimy, gdy taka sytuacja zdarzy się więcej niż trzy razy w ciągu doby.

Biegunka to objaw , który może mieć różne przyczyny. Najczęściej powodem bywa zatrucie pokarmowe. Niektóre osoby reagują w ten sposób na stres, czasami zdarza się to podczas podróży – ale to też może się wiązać z reakcją nerwową.

Każda biegunka u małego dziecka może zagrażać życiu i zdrowiu. Natychmiast należy zasięgnąć porady lekarskiej i nawet, gdy jest taka potrzeba, pozajelitowo nawodnić dziecko.

U osób dorosłych zazwyczaj biegunka trwa krótko i nie wymaga specjalnych leków – można skorzystać z preparatów dostępnych bez recepty i pić wody wysoko mineralizowane, po to, by uzupełniać tracone podczas biegunki elektrolity.

Przewlekła biegunka czasami naprzemiennie pojawiająca się z zaparciami i niekiedy normalną pracą jelit może wskazywać na jelito drażliwe albo przewlekły stres.

Jeśli obok biegunki pojawia się w kale krew, wymaga to dokładnej diagnostyki – przyczyną takiego stanu może być nowotwór okrężnicy, polip, uchyłkowatość jelit, zespól Crohna- Leśniewskiego – stany takie wymagają natychmiastowego leczenia.

Więcej przeczytasz tutaj:

formuła artroser I bioxyn prawdziwe opinie I ravestin 520 I sliminazer ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *