You are here: Home » Dieta » dieta Atkinsa

dieta Atkinsa

Stwórcą tej diety jest Robert Atkins (amerykański lekarz). Dieta Atkinsa charakteryzuje się niską kompozycją węglowodanów (cukry pierwszego rzędu i złożone) i obszernej kompozycji tłuszczy i białek. Wedle doktora tycie wywoływane jest przez wzburzanie tłuszczów z węglowodanami i białkami. Przy wykorzystywaniu tej diety nie konsumuje się ziemniaków, owoców, past, pieczywa, kofeiny, cukru, słodyczy.

Trzeba tudzież pić przynajmniej dwa litry wody dziennie, która przepłukuje nerki i pomaga odkazić organizm z toksyn. Można jeść wszystkie gatunki mięs, owoców morza, jaj, serów pleśniowych, a również wszystkie tłuszcze roślinne. Dieta Atkinsa znamionuje się niezwykle małą zawartością węglowodanów a z tego powodu poprawia poziom cholesterolu, dobitnie o wiele obniża pułap cukru we krwi i niebezpiecznie obniża ciśnienie tętnicze. Polecana jest pacjentom po zawałach. Dieta ta gwarantuje zrzucenie nawet pięciu kilogramów w ciągu jednego miesiąca. Nie wolno jej wykorzystywać dłużej aniżeli rok bo jej dłuższe stosowanie intensyfikuje ryzyko wystąpienia takich chorób jak miażdżyca i próchnica.

Dieta Atkinsa nie różni się zanadto wiele od programu żywieniowego doktora Haya, oparta jest na zasadzie agregowania białek i węglowodanów. Jest oparta w głównej mierze na spożyciu gigantycznej ilości wody oraz mięs, plonów morza oraz serów. Dieta popiera unikanie używek, do jakich zaliczamy kawę, herbatę i napój alkoholowy. To naturalnie dzięki zastosowaniu się do reguł diety wolno zaprzepaścić około dwóch kilogramów w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia. Za ojca tej kuracji uznaje się dietetyka Roberta Atkinsa, który odnalazł, że sposobne zestawiane ze sobą rozmaitych czynników powoduje ich prędsze spalanie.

Więcej:

artroser opinie negatywne I bioxyn opinia lekarzy I lutenea sklad I sliminazer apteka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *