You are here: Home » Dieta » Niebezpieczeństwa szybkiego odchudzania

Niebezpieczeństwa szybkiego odchudzania

Każdy, kto postanawia o przejściu na dietę, chce jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Tymczasem szybkie odchudzanie wiąże się z pewnymi niekorzystnymi dla zdrowia i wyglądu konsekwencjami. Wystarczy wspomnieć o efekcie jojo i obwisłej skórze, by zrezygnować z diet „cud”.

Jak się odchudzać?

Głodówki i niskokaloryczne diety sprawiają, że szybko tracimy na wadze. Niestety cena, jaką płacimy za szybkie odchudzanie i te kilka kilogramów mniej jest bardzo wysoka. Po zakończeniu diety zazwyczaj rzucamy się na jedzenie, co skutkuje powrotem do dawnej wagi (tzw. efekt jojo). Często tyjemy tak szybko, że po kilku tygodniach od zakończenia diety ważymy więcej, niż w dniu jej rozpoczęcia! Znacznie lepszym rozwiązaniem dla odchudzających się jest racjonalne i zdrowe odchudzanie.

Zasady zdrowego odchudzania

W przypadku, gdy mamy spora nadwagę, szybki spadek masy ciała może sprawić, że skóra utraci jędrność i pojawią się brzydkie fałdki, które usunąć będzie w stanie jedynie chirurg plastyczny. Do tego dochodzą rozstępy, które są źródłem kompleksów wielu kobiet. Zdrowe odchudzanie zakłada, że będziemy chudnąć w tempie 0,5-1 kilograma na tydzień. Racjonalna dieta, ćwiczenia i masaże sprawią, że twoja skóra pozostanie jędrna i napięta, a ty nauczysz się zdrowych nawyków żywieniowych, co zapobiegnie efektowi jojo.

Przyznasz, że zdrowe odchudzanie daje więcej korzyści niż popularne diety „cud”. Racjonalne odżywianie nie tylko poprawia wygląd, ale także zdrowie i samopoczucie.

Autor poleca te źródła:
artroser badania I bioxyn opinie kafeteria I lutenea gdzie kupić I sliminazer opinie forum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *