Zdrowie

Co trzeba zrobić, aby zostać stomatologiem? Ścieżka kariery

Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i skrajnie odpowiedzialnym. W tym kontekście nie zaskakuje fakt, że ścieżka, która zamienia studenta w fachowca jest niezwykle długa, a często także pełna wybojów. Postaramy się dziś wytłumaczyć, co należy uczynić oraz jakie studia skończyć, żeby móc działać w tym trudnym, lecz nad wyraz satysfakcjonującym fachu, jakim jest stomatolog. Bytom, Warszawa oraz inne większe lub mniejsze miasta są niekiedy doskonałymi miejscami aby rozwijać się w tej branży, ukończyć studia oraz uzyskać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Jakie studia musi ukończyć każdy stomatolog? W jakim trybie przebiegają?

Nie ma innej drogi do uzyskania miana dentysty, niż skończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest mieć świadomość, że mówimy tutaj o jednolitych studiach magisterskich. Ponadto każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed wyborem swojej specjalizacji. Tych jest parę i zależą oczywiście od uczelni. Przyszły stomatolog może zdecydować się chociażby na specjalizację taką jak stomatologia dziecięca lub chirurgia szczękowa. Studia lekarsko-dentystyczne są bardzo wymagające, ale od wielu lat niezmiennie cieszą się ogromną popularnością pośród najbardziej ambitnych i zdolnych młodych ludzi. 

Co trzeba zrobić po studiach, aby zostać stomatologiem?

Skończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły stomatolog musi zaliczyć roczny podyplomowy staż, a po jego zakończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest niezwykle trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, a także umiejętności praktycznych nabytych w trakcie wcześniej wspomnianego stażu. Trzeba odnotować, że ów wspomniany staż jest w całości płatny i przeprowadza się go w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, droga do zostania dentystą jest naprawdę długa i wyboista, ale dzięki temu możemy na co dzień korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na leczeniu zębów i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. Dziś żadne przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, wykwalifikowanego dentysty.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia

Możliwość komentowania Co trzeba zrobić, aby zostać stomatologiem? Ścieżka kariery została wyłączona