Bez kategorii

Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Dopalacze przez bardzo długi czas były ogromnym problemem. Wydawało się, że wszelkie inicjatywy prowadzone przez państwo odniosły rezultaty – owszem, sklepy z tego rodzaju substancjami zamknięto, ale niestety nie zmniejszyło to liczby osób, które przebywają w placówkach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można sprawę ignorować i sugerować, że zwykłe narkotyki są bardziej szkodliwe – nie można za to podważyć faktu, że dopalacze również są uzależniające. Gwarantują także skutki o wiele bardziej znaczące, niż inne nielegalne substancje. 

Jak dopalacze działają na organizm?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w naszym kraju zmaga się z natłokiem osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tej kwestii o tyle znaczący, że tak naprawdę nie wiadomo, co się znajduje w dopalaczach, dlatego trudniej o określenie szkodliwych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Choć gwarantują one przeżycia halucynogenne, to mogą także wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku innych obszarów naszego ciała. Dopalacze są zwyczajnie w świecie szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest jedyną placówką tego typu, zmagającą się z licznymi pacjentami, którzy rozpoczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest takich miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie należy bagatelizować działania dopalaczy na zdrowie. Ośrodek leczenia uzależnień nie zawsze jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – bardzo często spożywanie ich kończy się po prostu śmiercią albo trwałym upośledzeniem organizmu. 

Możliwość komentowania Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień została wyłączona