Zdrowie

Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów

Sektor medyczny stale się rozwija – zapotrzebowanie na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej potrzebnych zawodów medycznych jest masażysta. Z tego powodu wielu młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, musi wziąć pod uwagę wymagania rynku pracy. Osoba robiąca masaż leczniczy musi mieć zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie zdrowotne.

Żeby zostać technikiem masażystą należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można znaleźć w dużych miastach jak np. Toruń. Podczas edukacji można nauczyć się wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny a także kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Ile zarabia masażysta? 

Masaż w Toruniu przyniesie Ci ukojenie gdy zmagasz się z bólem lędźwi.

Czy opłaca się zostać masażystą?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Liczba  pacjentów ze schorzeniami układu ruchu, a w szczególności z chorobami kręgosłupa nieustająco rośnie. W chwili obecnej można powiedzieć, że jest to epidemia, która spotyka coraz więcej osób. Dobrze zrobiony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść ulgę w bólu, a nawet zupełnie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przynieść dużo zadowolenia z przeprowadzonego masażu. W przypadku wszelkiego rodzaju kontuzji, masaż jest również zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Masażysta – zakres obowiązków

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta musi znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dopasować on właściwy masaż zależnie od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Zadaniem masażysty jest zwalczanie różnych problemów bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych urazach. Zasadniczą umiejętnością jest znajomość wad postawy i sposoby korygowania ich. 

W jakich kierunkach może się kształcić masażysta?

Przez wzgląd na dużo różnych technik masażu, masażysta może specjalizować się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży inaczej wpływa na ciało, dlatego opłaca się zgłębiać wiedzę na wybrany temat. Inaczej robi masaże uzdrawiające, a inaczej te, których najważniejszym zadaniem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta specjalizujący się w masażach leczniczych może znaleźć posadę w szpitalach, uzdrowiskach i w sanatoriach.

Z pewnością nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny interes. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wówczas zatrudnienie może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery także umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeżeli chodzi o pensję w tym zawodzie to z pewnością na najwyższe może liczyć absolwent, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednakże powinien mieć świadomość, że trzeba zainwestować w np. łóżko do masażu, oraz zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Czy masażyści lubią swój zawód? 

Dla większości masażystów ten zawód jest również ich pasją. Niewątpliwie jest to niełatwa fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś lubi to co robi i stale się dokształca – wówczas staje się prawdziwym specjalistą. Masażyści także w pewnym stopniu są pewnego rodzaju terapeutami – często podczas takiej sesji pacjenci lubią rozmawiać. Z pewnością jest to praca dająca wiele satysfakcji, mimo wszystko masażyści zazwyczaj uskarżają się na niemoralne propozycje które składają klienci. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego kłopotu z otrzymaniem zatrudnienia. Nie można zapominać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym warto ciągle się kształcić. Dlatego warto, aby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas ewentualne niedogodności nie będą zbyt wielkim kłopotem.

Możliwość komentowania Czy masażysta jest ciekawym zawodem? – opinie masażystów została wyłączona