Zdrowie

Czym powinny charakteryzować się słoiki kosmetyczne?

Kupując kremy czy inne kosmetyki, zazwyczaj kierujemy się poza składem produktu – wyglądem opakowania. Bez wątpienia słoiki na kosmetyki powinny przyciągać uwagę i być ładnie wykonane. Ale czy to wystarczy? Czym poza tym powinny się wyróżniać? Nie zapominajmy, że kremy mają kontakt z naszą skórą, a więc nie powinny do nich przenikać żadne szkodliwe substancje. Coraz częściej kobiety chcą robić kosmetyki własnoręcznie, w domu. W tym przypadku również trzeba zwrócić uwagę na pojemniki w jakich będą one trzymane. Istotne, aby wybrane opakowania były szczelne i przeciwdziałały wietrzeniu produktu, z tego powodu trzeba szukać takich, które posiadają odpowiednie certyfikaty i są dopuszczone do przechowywania kosmetyków. Mogą to być również pojemniki szklane, jak i plastikowe. Na rynku dostępne są także pojemniki w całości nadające się do recyclingu, które są nieszkodliwe dla środowiska. 

W czym trzymać samodzielnie zrobione kosmetyki? 

O ile w przypadku gotowych kosmetyków wytwórca dba o ich właściwe zabezpieczenie, o tyle kosmetyki produkowane w domu również powinny mieć dobre opakowania. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze jest, aby pamiętać, że takie własnoręcznie produkowane kremy są podatne na działanie światła, a także wilgoci. Z tego powodu właściwe słoiki powinny być dobrze zamykane a przede wszystkim nieszkodliwe dla zdrowia. Należy pamiętać, że kosmetyki wytwarzane w domu bardzo łatwo ulegają zwietrzeniu. Zazwyczaj osoba, która je wykonuje nie dodaje do nich żadnych konserwantów przeciwdziałających temu procesowi. Kupując odpowiednie opakowania trzeba wziąć pod uwagę to, aby były odporne i dobrze chroniły kosmetyk w transporcie. Poszukując dobrych opakowań należy także wziąć pod uwagę, aby zamknięcie było szczelne i zapobiegało niechcianemu otwarciu się pojemnika podczas transportu. Z tego właśnie powodu dobrze jest postawić na pojemniki specjalnie przystosowane do przechowywania kosmetyków. Jednakże na rynku można znaleźć zarówno plastikowe, jak i szklane słoiki. Jakie będą najlepsze? A może wybrać jednak tubki?

Jakie słoiki kosmetyczne będą najlepsze – plastikowe czy szklane?

Ważne jest, aby pojemniki kosmetyczne wykonywane były przez wykwalifikowany personel będący świadomy specyfiki. Substancje stosowane do wyprodukowania pojemnika pod żadnym pozorem nie powinny wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie w nim przechowywany. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe najlepiej się sprawdzą w przypadku gęstych kremów. Duże wieczko słoika znacznie uprości dostęp do kremu. Takie pojemniki charakteryzują się większą wytrzymałością na pęknięcia. Opakowania zrobione z plastiku ponadto odznaczają się stosunkowo niewielką wagą. Na rynku można znaleźć różne typy tego rodzaju słoików, również takie, które pięknie wyeksponują krem. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać słoik do jego zawartości. W przypadku kremów wyjątkowo podatnych na działanie światła słonecznego można dobrać słoiki wyprodukowane z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe opakowania doskonale się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych na co dzień, oraz takich, które często transportujemy. 

W jakim miejscu można kupić słoiki do kosmetyków? 

Szukając właściwych słoików na nasze kosmetyki najlepiej zwrócić się do specjalistycznych firm zajmujących się ich wytwarzaniem. Dzięki temu możemy być pewni, że materiały użyte do ich wytworzenia będą z dobrego źródła i doskonałej jakości. Co więcej takie słoiki muszą posiadać właściwe certyfikaty, które zapewniają, że substancje w nich użyte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Warto także wziąć pod uwagę, czy taka firma dba o środowisko naturalne poprzez wykorzystywanie materiałów poddawanych recyclingowi. W przypadku kosmetyków wykonywanych własnoręcznie można wyposażyć się w opakowania, które posłużą nam wielokrotnie, a po wykorzystaniu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak szeroki wybór różnych opakowań, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki sprzedawane są w wielu rozmiarach od takich wyjątkowo małych, przeznaczonych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania kremów do ciała. Jeżeli zależy nam na pięknym wyeksponowaniu kosmetyku znajdziemy także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z pewnością przyciągną oko. Warto wspomnieć, że tego typu pojemniki najlepiej sprawdzą się również w podróży, kiedy nie chcemy dźwigać ze sobą całego opakowania, a tylko porcję niezbędną na kilka dni. 

Możliwość komentowania Czym powinny charakteryzować się słoiki kosmetyczne? została wyłączona