Bez kategorii

Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia to jedna z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do tego lekarza i w jakiego rodzaju przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Z jakimi objawami warto stawić się u angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi dolegliwościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje siły, są razem w stanie zapobiec najbardziej przykrym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Pośród nich są chociażby tętniaki, lecz również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. W związku z tym jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, powinieneś skierować się do angiologa, który z pewnością powie, co należy w konkretnej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą samemu lub zlecić leczenie u fachowca z jednej z podobnych dziedzin. 

Jeśli szukasz doświadczonego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, sprawdź Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Wśród wielu zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, jest chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję. 

Możliwość komentowania Czym zajmuje się angiolog? została wyłączona