Bez kategorii

Implanty czy proteza – co jest lepsze?

Mówi się że idealny uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęstsze przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić także do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych zalicza się przemieszczanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Gdy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody. Jeśli szkasz pracowni protetycznej w Częstochowie, sprawdź koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele sympatyków, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy można podzielić na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że musimy je wyczyścić z resztek pokarmu, są także bardziej obszerne niż inne metody. Użytkownik musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia wygodę użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do okolicznych zębów. Do zamocowania protezy stałej należy spiłować ząb. Może to budzić obawy, natomiast kiedy jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale również najbardziej skomplikowanych. Podczas zabiegu dentystycznego tytanowa śruba mocująca implant umieszczana jest w szczęce, co imituje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać parę miesięcy, aby implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni element na śrubie umieszczona jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to zabieg mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza tylko brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są możliwe do wykonania w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.

Możliwość komentowania Implanty czy proteza – co jest lepsze? została wyłączona