Zdrowie

Jak usunąć zbędne owłosienie?

Włoski na ludzkim ciele mają jedno zadanie – ochronę przed zimnem. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu dużo osób pragnie się ich pozbyć. Można powiedzieć, że usuwanie włosków jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości różne sposoby usuwania włosków z ciała. Korzystały z nich obie płcie. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety powinny być nieskazitelnie gładkie. Współczesne kobiety mogą stosować wiele metod pozbywania się owłosienia zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które sposoby są najskuteczniejsze? Czy z oferty gabinetu kosmetycznego?

Jaką metodę wybrać?

Wybór metody usuwania włosków zależy jedynie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu posiada pewne wady i plusy. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu należy zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Kiedy mamy najmniejsze wątpliwości, należy zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można znaleźć szeroką ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością wybierze najlepszą metodę dla siebie.

Usuwanie zbędnego owłosienia – domowe sposoby

Jest pare metod na usunięcie zbędnych włosków samodzielnie, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca użycia profesjonalnego sprzętu. Potrzebna jest maszynka i żel do golenia. Jest to także stosunkowo szybki sposób, jednak trzeba pamiętać, że może powodować podrażnienia, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia specjalnego kremu znajdującego się niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę łatwa, jednakże może powodować alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długotrwałe efekty, jednakże jest wyjątkowo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety chwytają włoski i je po prostu usuwają. Aby metoda ta była skuteczna włoski muszą być w miarę długie, w innym wypadku będą nieuchwytne. 

Usuwanie zbędnego owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Salony kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków permamentnie. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty trzeba zastosować ten zabieg kilka razy. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser da radę usunąć każdy kolor włosa. 

Możliwość komentowania Jak usunąć zbędne owłosienie? została wyłączona