Bez kategorii

Jaka jest cena i jak wybrać dom opieki?

Dom opieki jest ośrodkiem przeznaczonym dla seniorów. Powinna wybrać się tam każda osoba, która ma powyżej siedemdziesięciu lat i nie jest w stanie sama poprawnie funkcjonować; inaczej mówiąc, wymaga opieki. Wiele ludzi decyduje się na umieszczenie swoich krewnych w takim miejscu, zwłaszcza, że obecnie oferta placówek tego rodzaju jest nad wyraz atrakcyjna.

Jaki dom opieki będzie najlepszy dla naszych bliskich?

Jak wybrać odpowiedni dom opieki? Sprawa ta nie jest przesadnie skomplikowana – wystarczy poszperać nieco w sieci, aby zorientować się, jakie ośrodki działają w okolicy i jakie mają opinie. Możemy wybrać państwowy dom opieki rybnik, którego koszty regulowane są z reguły przez samorząd, burmistrza lub gminę. Cena pobytu w takim miejscu jest nieco mniejsza, niż w prywatnym, ale nie można oczekiwać przesadnych luksusów dla podopiecznych.

Niepubliczny dom opieki z kolei jest zwykle prowadzony przez fundację, stowarzyszenie lub osobę fizyczną. W tym przypadku koszty są o wiele bardziej pokaźne, ponieważ sięgają nawet czterech do pięciu tysięcy złotych miesięcznie, ale różnorakie miejsca tego typu oferują obszerną ofertę atrakcji dla seniora, a także świetne warunki noclegowe. 

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, wybierając dom opieki?

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru najlepszego domu opieki dla naszego bliskiego, dobrze jest zapoznać się z ofertą zarówno prywatnych, jak i państwowych placówek. Trzeba także dopasować koszty pobytu do możliwości finansowych bliskiej osoby oraz naszych – trzeba mieć przy tym świadomość, że jeśli chodzi o publiczny dom opieki, gmina może pokryć część kosztów pobytu. Dobrze będzie również odwiedzić wybrane miejsce osobiście, aby dowiedzieć się nieco odnośnie warunków noclegowych oraz czystości, którą może pochwalić się dany dom opieki. 

Możliwość komentowania Jaka jest cena i jak wybrać dom opieki? została wyłączona