Sport

Jazda nawrotkach – przydatne informacje

Z pewnością jazda na rolkach, czy też jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najbardziej przyjemnych oraz najlepiej działających na zdrowie rodzajów aktywności fizycznej. Do ich plusów należy:

  • umocnienie mięśni nóg czy też pośladków
  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • wzmocnienie kondycji, zwiększenie koordynacji.

Niemniej jednak zalety rolkarstwa to nie tylko korzyści zdrowotne. Ta dyscyplina sportowa oprócz tego, że wzmacnia ciało, jest to doskonała forma relaksu i rozwiązanie na doskonałą formą relaksu i rozwiązaniem na ciekawe spędzanie czasu z rodziną.Ważne jest również to iż  jazda na rolkach stwarza szansę do zapoznania się z nowymi osobami,dodatkowo pomogą Ci one nie pamiętać o napięciach.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby rozpocząć ten sport, nie trzeba być wysportowanym. Ponadto wrotki przeznaczone są zarówno dla maluchów, jak i dla nieco starszych osób o różnej kondycji.

Zobacz jakie są zalety jazdy na rolkach

Jazda na rolkach w skuteczny sposób redukują tłuszcz

Czy jesteś świadom, że rolki są skutecznym sposobem na odchudzanie niemalże tak samo jak bieg? W czasie godziny jazdy jesteś w stanie {zredukować|spalić| do 700 kalorii. Systematyczne treningi, odbywające się trzy razy w tygodniu, pomogą Ci w redukcji. 

Rolki nie przeciążają stawów

Plusem jazdy na wrotkach nad bieganiem jest to że obciąża ona stawy w mniejszym stopniu. W związku z tym, że ruch jest płynny, nie ma potrzeby nagłych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak zagrożone na przeciążenia tak jak w trakcie biegania.

Jazda na rolkach polepsza wydolność fizyczną

Przez to, że jazda na wrotkach jest sportem aerobowym wzmacnia serce i korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Mocne serce szybciej pompuje krew, dzięki czemu tlen jest dostarczony sprawniej do wszystkich tkanek organizmu. Dzięki temu mniej się męczymy i posiadamy o wiele więcej energii do życia.

Rolki poprawiają mięśnie nóg 

Ze względu na to, że podczas  jazdy na rolkach pracują wszelkie duże grupy mięśniowe, uda u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Wrotki pomagają w koordynacji ruchowej

W związku z koniecznością zachowania prawidłowego balansu podczas chwiejnych rolek sprawia, że pojedyncze mięśnie w naszym ciele muszą ze sobą współpracować. Jazda na rolkach pomagają w wyrabianiu koordynacji.

Wrotki dotlenia organizm

Z pewnością podczas jazdy na rolkach zażywamy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie można ukryć, iż taki trening jest bardziej zdrowy i w lepszy sposób dotlenia nasze ciało aniżeli ćwiczenia w zamkniętych obiektach.

Jazda na wrotkach jest idealnym środkiem transportu  

Ogromną zaletą rolek jest to, iż można nimi dotrzeć wszędzie, dokąd poprowadzone są drogi.

Jazda na rolkach odpręża a także redukuje napięcie

Jazda na rolkach po czasie pełnym obowiązków to perfekcyjny czas aby zredukować stres oraz odizolowanie się od rutyny. A ponadto rolki pozwala nam fajnie spędzić czas z plusami dla zdrowia  i prezencji naszej figury.

Gdzie w Szczecinie jesteśmy w stanie jeździć na wrotkach? 

Z pewnością najbardziej korzystna pora roku do jazdy na rolkach to zdecydowanie miesiące, gdzie temperatura jest wysoka czyli na przykład sierpień. Szczecin oferuje wiele miejsc w których jest możliwość jazdy na rolkach. Gdzie na rolki w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje Szczecińska arkonka. Tuż obok niej znajdziemy bujne krzewy a także jezioro. Bez wątpienia dzięki temu jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Całkowity dystans tej trasy to aż 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Następnym miejscem jest znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans trasy mierzy 850 m.

Trasa zamkowa

Lubisz widok na cały Szczecin?Jeśli odpowiedziałeś twierdząco to koniecznie rekomendujemy trasę zamkową. To wyasfaltowana droga, która pokazuje widok zarówno na Odrę jak i Szczecin.

Możliwość komentowania Jazda nawrotkach – przydatne informacje została wyłączona