Zdrowie

Kiedy trzeba umówić się na wizytę do lekarza neurologa?

Neurolog zajmuje się przede wszystkim układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą dręczą dolegliwości z nim powiązane nie do końca wie, w jakich okolicznościach lepiej udać się do tego lekarza, a kiedy do psychologa lub psychoterapeuty. Wyjaśnijmy zatem, kiedy bezwarunkowo należy zasięgnąć porady neurologicznej.

Układ neurologiczny jest niezwykle istotny!

Nade wszystko trzeba zacząć jednak od tego, że niezależnie jakie symptomy dostrzegasz w związku z funkcjonowaniem twojego układu neurologicznego, szybko musisz udać się na konsultację z lekarzem. Są to problemy, których nie można w jakikolwiek sposób bagatelizować – w innym przypadku może skończyć się to ze wszech miar tragicznie. 

Oczywiście należy wspomnieć przede wszystkim o nagłych przypadkach takich jak utrata przytomności, zaburzenia równowagi czy silny ból głowy, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Tak samo sprawa wygląda chociażby z niedowładem kończyn. W takich przypadkach neurolog jest potrzeby do szybkiej interwencji.

Szukasz dobrego neurologa dla swojego dziecka w okolicach Poznania? Zobacz neurolog poznań.

W jakich jeszcze przypadkach neurolog będzie w stanie Ci pomóc?

Lekarz neurolog pomoże jednak również, kiedy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak dramatyczne skutki zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Chodzi między innymi o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zmartwieni. Pamiętajmy, że profilaktyka jest niezwykle istotna, dlatego neurolog jest ze wszech miar dobrym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą przekształcić się w coś znacznie gorszego. Nie należy bagatelizować żadnych symptomów tego typu. 
Możliwość komentowania Kiedy trzeba umówić się na wizytę do lekarza neurologa? została wyłączona