Edukacja

O tym warto pamiętać wybierając przedszkole?

Najpierw posyła się dziecko do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to tylko przykłady miast gdzie znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej postawić na przedszkole prywatne czy publiczne? Przeczytaj nasz tekst aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

1. Ogromny wybór dodatkowych aktywności – placówki niepubliczne oferują bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na gitarze, basen, zajęcia sportowe, nauka angielskiego, taniec.

2. Mała liczba dzieci w grupie – aktywności w placówce niepublicznej odbywają się w grupach liczących od 10 do 15 dzieci. Dzięki czemu każdy maluch ma zapewnioną indywidualną opiekę.

3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w prywatnych przedszkolach nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Możliwość wyboru przedszkola profilowanego – stoi dużo placówek profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe lub artystyczne;

5. Nowoczesne wyposażenie – takie przedszkola z reguły są w posiadaniu nowoczesne sale,które są bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Wiele atrakcji – placówki prywatne dają wiele możliwości. Gwarantują zajęcia dopasowywane do zdolności i potrzeb każdego malucha.

7. Profesjonalna kadra – niepubliczne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają personalny monitoring, a wstęp do przeszkoda jest kontrolowany.

Zalety przedszkoli publicznych- jakie wyróżniamy?

1. Podstawowym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one bezpłatne. Dziecko ma możliwość przebywać 5 godzin za darmo , a każda następna godzina kosztuje złotówkę. Ponadto w niektórych przedszkolach zajęcia dodatkowe są również bezpłatne, w innych natomiast trzeba dopłacić.

2. W takich przedszkolach istnieje komitet rodzicielski. Składki na komitet wahają się od kilku do kilkudziesięciu zł. Plusem jest również fakt, że przedszkola publiczne podlegają pod gminę. Może ona kontrolować, czy w przedszkolu publicznym przestrzega się wszystkie prawa narzucone odgórnie na przykład co do kadry pracowniczej.

Możliwość komentowania O tym warto pamiętać wybierając przedszkole? została wyłączona