Inne

Obrazki srebrne – stosowny prezent z okazji chrztu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących osób oraz ich najbliższych niezwykle istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki prezent podarować? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości kościelnej

Oczywiście niezwykle popularnym wyjściem będzie danie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć tablet czy konsolę. Dziecko może być bardzo ucieszone z takiego rodzaju upominku, lecz w momencie, w którym wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to stosowny upominek

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnych drobiazgów powiązanych konkretnie z religią oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie robiącym wrażenie upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z komputerów czy tabletów, ale warto uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem świetnym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Możliwość komentowania Obrazki srebrne – stosowny prezent z okazji chrztu została wyłączona