Zdrowie

Olejki eteryczne – jak wybrać najlepsze

Naturalne olejki eteryczne zyskują coraz większą popularność. Od wielu lat wykorzystywane są w celach aromaterapeutycznych, a nasze babcie stosowały ich terapeutyczne cechy w leczeniu mnóstwa schorzeń. Ale nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne dobrej klasy. W jaki sposób rozróżnić drogocenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci całkowicie naturalne olejki eteryczne? Tego dowiesz się w dzisiejszym tekście.

Naturalne olejki eteryczne – Co to jest?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najwyższej jakości esencje pochodzenia roślinnego. Ich silny aromat zawarty w pojedynczej kropelce to oznaka na to jak silnie zostały stężone. 

Do wyrobu jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży niezbędne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie gigantyczne stężenie wyrobu daje nam sposobność wykorzystania mnogości dobrych właściwości rośliny.  

Naturalne olejki eteryczne są pozyskiwane na wiele sposobów, często produkuje się je ze świeżych lub suszonych roślin procesem destylowania parą wodną i destylacji wodnej.  

Dobroczynne właściwości naturalnych olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne destylowane tylko z roślinnych surowców mają dużo przydatnych cech. W zależności od Twoich wymogów masz możliwość użyć je na odmienne sposoby.

Aromaterapia jest jedną najbardziej popularnych metod stosowania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora lub specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne mają również zbawienny wpływ na zmiany skórne. W tym celu możesz użyć parę kropli naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli lub wymieszać z Twoim ulubionym kremem.

Olejek lawendowy

ma doskonałe działanie wyciszające oraz wpływa na relaks, wykorzystywany podczas procesu aromaterapeutycznego pomaga Ci się rozluźnić a także zapewni dobry i spokojny sen. 

Olejek sosnowy

używany najczęściej w sezonie przeziębień, świetnie działa w chorobach górnych dróg oddechowych, a leśny zapach przynosi ulgę zakatarzonym. Ma działanie rewitalizujące oraz pobudzające, a także odświeża zmęczony umysł.

Olejek rozmarynowy

to jeden z najczęściej stosowanych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocny w skupieniu i wspomaga proces myślenia. Używany na skórę pomaga w walce z cellulitem, będzie również fantastycznie wygładzał naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego silnych właściwości pomagających walczyć z wirusami,bakteriami i grzybami. Można go stosować wspomagająco w walce z przeziębieniem, oraz grypą. Stosowany na skórę skutecznie radzi sobie z wypryskami i zmianami skórnymi.

Nie daj się nabrać – kupuj tylko naturalne olejki eteryczne

w 100% naturalny produkt, jakim są naturalne olejki eteryczne, zapewni Ci nie tylko wspaniały zapach ale też mnogie cechy wspomagające leczenie. Niestety na rynku znajduje się duża ilość substytutów i produktów dyskusyjnej klasy. W jaki sposób zatem rozróżnić 100% naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najprostszym sposobem może być patrzenie na samą nazwę. Gdy na etykiecie nie jest zaznaczone, iż jest to towar w pełni stworzony z roślin, jest duże prawdopodobieństwo, że w swojej formule posiada substancje szkodliwe i syntetyczne związki wypełniające. Ma on ładny aromat, ale nie powinno się stosować go w celach leczniczych jak też stosować wprost na skórę – na przykład do masażu albo jako dodatek do kąpieli lub balsamu.

Jeżeli na buteleczce widnieje dopisek “olejek zapachowy” możesz być pewien, że jest to jedynie falsyfikat prawdziwie wartościowego naturalnego olejku eterycznego.Powinno się też poszukać czy producent pokazuje przeróżne zaświadczenia dotyczące składu, sposobu wytwarzania jak też jakości ziół, kwiatów bądź owoców wykorzystanych do wyprodukowania olejku. W momencie gdy firma jest uczciwa i można bez większych trudności poznać tok produkcji każdej partii, możesz zaufać w kwestii najwyższej klasy, a co za tym idzie dobrego działania.

Możliwość komentowania Olejki eteryczne – jak wybrać najlepsze została wyłączona