Zdrowie

Pomoc ginekologiczna w ciąży – z czym to się je?

Częste wizyty u ginekologa powinny być normą dla każdej kobiety. Może napawać optymizmem, że świadomość w tej materii rośnie. Potencjalne konsekwencje zaniechań na tym obszarze mogą być wszak krytyczne.

Badania ginekologiczne powinno się przeprowadzać z pobudek profilaktycznych. Ginekologa trzeba wizytować również w sytuacjach takich jak bóle czy swędzenie w miejscach intymnych albo kiedy planujemy ciążę. Kompleksową opiekę ginekologiczną zagwarantować może klinika Silver Medica.

Szczególnie ciąża jest ważnym zagadnieniem dla każdej kobiety. By przejść ją w odpowiednim zdrowiu dobrze jest ją zaplanować. Pomoc w planowaniu ciąży i jej przejściu mogą specjaliści z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i stałe monitorowanie stanu pociechy powinny przyczynić się do urodzenia zdrowego malucha.

Jak zaplanować ciążę?

W dzisiejszych czasach sporo par ma kłopot z zajściem w ciąże. By zmaksymalizować swoje szanse na zapłodnienie warto się rzetelnie do tego przygotować. Wizyta u ginekologa, po dokładnym wywiadzie, pozwoli nam dostać skierowanie na najważniejsze badania.

Nie bez znaczenia rolę w ubieganiu się o dziecko mają także nawyki pary – zwłaszcza damskiej części duetu. Należy odłożyć na bok wszelkie używki. Niezbędna jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Sposób odżywiania i właściwe nawodnienie również mają znaczenie.

Oprócz tego kobietom zaleca się stosowanie kwasu foliowego, który niweluje ryzyko pojawienia się u dziecka wad wrodzonych.

Prowadzenie ciąży – gdzie szukać wsparcia?

Gdy starania o potomstwo zakończą się sukcesem, warto zostać w stałym kontakcie z ginekologiem. Coraz częstszym rozwiązaniem jest pomoc w prowadzeniu ciąży przez położne. Tego typu opiekę oferuje dla przykładu klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może liczyć na pomoc na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się jak najszybciej zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno tak się stać w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po zdiagnozowaniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada kobiecie kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Realizowany jest też szereg niezbędnych badań – cytologia, USG i inne badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa polega na kontroli jej przebiegu – testowane jest forma zarówno mamy, jak i pociechy znajdującej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne diagnozowanie potencjalnych wad wrodzonych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala zastosować leczenie jeszcze w trakcie życia płodowego.

Oferta prowadzenia ciąży charakteryzuje się spersonalizowanym ujęciem tematu. Wsłuchuje się ona w potrzeby przyszłej matki i zawsze stara się zaproponować najlepsze w danej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w ułożeniu odżywczej diety dla kobiety, a także pomaga rodzicom przygotować się na powitanie malucha na świecie.

Dlatego wybierając wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się zorientować jakim podejściem wyróżnia się określona klinika. Silver Medica bez wątpienia zasługuje tu na wspomnienie ze względu na wysoki poziom wiedzy merytorycznej personelu, dobrze wyposażone gabinety i pełne zaangażowanie we współpracę z pacjentką.

Możliwość komentowania Pomoc ginekologiczna w ciąży – z czym to się je? została wyłączona