Uroda

Poznaj sposoby na wybielanie zębów

To właśnie ze względów estetycznych zwykle decydujemy się aby wybielić zęby co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Międzyrzec Podlaski. Istnieje dużo technik wybielanie zębów. Niemniej jednak należy mieć w pamięci że nie u każdej osoby naturalny kolor kości pozwoli nam osiągnąć wymarzony rezultat.

Zabiegi pozwalające na uzyskanie białych zębów to:

usuwanie kamienia nazębnego – nie jest to metoda wybielania, to poprawia ona wygląd zębów. Usuwanie kamienia polega na wielu zabiegach czyli skaling, piaskowanie oraz lakierowanie zębów.
nakładkowe wybielanie zębów – polega na nałożeniu na uzębienie specjalistycznych nakładek z żelem wybielającym. Warto je nosić po kilka godzin dziennie przez kilka tygodni.
wybielanie za pomocą lampy – jest to bardzo szybki oraz kosztowny sposób aby wybielić zęby. Ten zabieg nie tylko jest bezbolesny, ale trwa także około godziny a efekty widoczne są natychmiast.
technika walking bleaching – ta metoda polega na stopniowym wybielaniu wnętrza zębów, czerpie ona nadboran sodu i pozwala na pozbycie się przebarwień martwych zębów.
power bleaching – to zabieg intensywnego wybielania martwych zębów używając do tego ciepła.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Do wybielania zębów wykorzystuje się nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru i nadboran sodu. Bezsprzecznie nie znajdziemy ich w preparatach drogeryjnych.Należy także stwierdzić że takimi preparatami nie osiągniemy tego co w gabinecie stomatologicznym. Niemniej produkty, których można użyć aby w domowych warunkach spróbować wybielić, to:
pasty wybielające,
płyny do płukania jamy ustnej,
wybielające nici dentystyczne,
drogeryjne paski wybielające.

Nie tylko gotowe produkty działają, istnieją też typowo domowe sposoby aby wybielić zęby. Polegają one na szczotkowaniu zębów sodą oczyszczoną, kurkumą a także węglem aktywnym. Pamiętaj jednak aby praktykować te sposoby przez kilkanaście tygodni, aby uzyskać efekt. Ponadto wybielająco na zęby wpływa także stosowanie odpowiednich szczoteczek do zębów.

Możliwość komentowania Poznaj sposoby na wybielanie zębów została wyłączona